Kıbrıs Haberleri
Haber Portalı

YDÜ ile Esentepe arasında oynanan hentbol maçında kavga çıktı..

Hentbol Yıldız Erkekler Ligi’nde günün tek maçında YDÜ ile Esentepe takımları UKÜ Arena’da karşı karşıya geldiler. Büyük çekişmenin yaşandığı karşılaşma bitime 1 dakika 55 saniye kala çıkan olaylar nedeniyle hakemler tarafından tatil edildi.

İlk yarısı 15-14 Esentepe’nin üstünlüğünde tamamlanan karşılaşmanın ikinci yarısına iyi başlayan YDÜ peş peşe bulduğu gollerle aradaki farkı 4 gole kadar çıkardı.

Arena Spor Kolik sitesinden Cemil Garip’in aktardığına göre; Esentepe aradaki farkı 1 gole kadar düşürdü. YDÜ farkı açtıkça Esentepe sürekli yakaladı. Oyunun son iki dakikasına girilirken YDÜ 30-28 öne geçti. Bu dakikada gelişen Esentepe atağında YDÜ oyuncusu Berkem ile Esentepe oyuncusu Osman arasında yaşanan itişme bir anda kavgaya dönüştü.

Tribündeki seyirciler ve yedek kulübesindeki oyuncuların da sahaya girmesiyle bir anda saha savaş alanına döndü. Maçta emniyet güçlerinin olmaması nedeniyle olaylar büyüdükçe büyüdü. Yumrukların ve tekmelerin havada uçuştuğu olaylar esnasında Esentepe Antrenörü Naciye Erdoğan baygınlık geçirdi ve çağrılan ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

 

Karşılaşmanın hakemleri Murat Özyay, Ülviye Beşe ve maçın gözlemcisi Gürdal Paşa yaptıkları görüşme sonrası bitime 1 dakika 55 saniye kalan maçın tatiline karar verdiler.

Karşılaşmanın sonucu ile ilgili kararı Hentbol Federasyonu Ceza Kurulu hakem ve gözlemci raporlarını inceledikten sonra verecek.

 

Dikkatinizi Çekebilir: