Kıbrıs Haberleri
Haber Portalı

Derya: “Devlet ciddiyeti ayaklar altında!”

CTP Milletvekili Doğuş Derya, Meclis’te yaptığı konuşmasında, hükümetin aldığı kararlardan dolayı devlet ciddiyetinin ayaklar altında olduğunu belirtti.
Kıbrıs Postası – ÖZEL HABER

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Doğuş Derya, Meclis kürsüsünden yaptığı konuşmasında, “1 Temmuz’da Türkiye’ye kapıların açılması kararını hangi bilimsel bilgiye dayanarak aldınız?” diye hükümete sorarak, Türkiye’nin yakın zamana kadar iyi bir trendde gittiğini, ancak son zamanlarda Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) en riskli olarak tanımladığı ülke konumunda olduğunu belirtti.

“Ülkeye gelenlerde ‘Koronavirüs olabilirim’ diyenlere test yapılacak diyerek aslında bu ülkeye karantinasız girişleri ortaya koyuyoruz” diyen Doğuş Derya, “Biz nasıl olur da Güney ile Türkiye’yi hangi bilim kurulunun kararına dayanarak aynı kategoriye koyuyoruz?” ifadelerini kullandı.

Söz konusu kararın kimin veya hangi kurulun kararı olduğunu soran Derya, “Açılma olmalı, ama hazırlıksız şekilde açılmanın ölüme yol açacağını ve bunun günahının yetkililerin boynuna olacağını söylemek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Doğuş Derya, konuşmasının devamında şunları belirtti:

“90 gün kapalı kaldık, kararsızlıktan dolayı bir sürü hasta mağdur oldu, arayış içerisine 90 gün sonra mı girecektiniz?

Hükümet üzerinde ekonomik örgütlerin baskısı olduğunu biliyoruz, ama hükümet gelişler olunca her şeyin düzeleceğini sanmasın.

Sayın Başbakan Yardımcısı artık Toparlanıyoruz Hareketi’nin başkanı değildir, dolayısıyla iyi polis-kötü polis oynamasın, 1 Temmuz kararından dolayı neden endişeli olduğunu açıklasın.

Devlet ciddiyeti ayaklar altında. Özel sektör sürünürken, kamu personelinin maaşları tam olarak ödeniyor…

Dikkatinizi Çekebilir: