Kıbrıs Haberleri
Haber Portalı

Askeri casusluk davası hakimi, Yunanistan’a kaçarken yakalandı

‘Askeri casusluk’ davasının hakimlerinden İsmail Kurt, Yunanistan sınırında gözaltına alındı. Hakkında FETÖ suçlamasıyla yakalama kararı bulunan Kurt’la birlikte 10 kişinin daha gözaltına alındığı belirtildi.

‘Askeri casuslu’ davası kapsamında İzmir’deki mahkeme heyetinde yer alan ve hakkında ‘Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) / Paralel Devlet Yapılanması (PDY)’ üyeliği suçlamasından yakalama kararı bulunan hakim İsmail Kurt, aralarında doktor, öğretmen ve mühendislerin de yer aldığı 11 kişilik bir grupla Yunanistan’a kaçmak isterken Edirne’de yakalandı.DHA’nın haberine göre Kurt’un ve diğer şüphelilerin üzerinde sahte kimlikler ve yüksek miktarda döviz ele geçirildi. Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin bir hafta boyunca şüphelileri takip ettiği ve önceki gün İpsala ilçesinde operasyon düzenlendiği bildirildi.

İzmir’deki ‘Askeri casusluk’ davasının meslekten ihraç edilen savcısı Zafer Kılınç da Nisan ayında Yunanistan’a kaçarken yakalanmış, çıkarıldığı mahkemece ‘FETÖ terör örgütü üyeliği’ suçundan tutuklanmıştı.

Dikkatinizi Çekebilir: