Kıbrıs Haberleri
Haber Portalı

Anne 7 yaşındaki oğlunu öldürdürdü, dede bu acıya dayanamadı.

Anne,  7 yaşındaki oğlunu karın bölgesinden bıçaklayarak öldürdürdü.

Dün saat 19:00 sıralarında, Gönyeli’de Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Ballı Apartmanında yaşayan  Bilge Lord. (K-36)  7 yaşındaki Ercan Kaya Kunduracı isimli oğlunu karın bölgesinden defalarca bıçaklayarak öldürdürdü. Çocuk olay yerinde yaşamını yitirdi.. Anne  tutuklandı.

Olayı öğrenen çocuğun dedesi Gönyeli’de sakin 64 yaşındaki Tahir Lord rahatsızlanarak kaldırıldığı Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

OLAY NASIL GELİŞTİ

İlkokul Birinci Sınıf öğrencisi Ercan Kaya Kunduracı, karnına aldığı bıçak darbeleri sonucu hayatını kaybederken, anne, öldürdüğü oğlunun cansız bedeni ile 35 saat geçirdiği öğrenildi. Eve gelen polis ekipleri Anne Bilge Lord’u tutukladı. İntihar teşebbüsünde bulunan Anne Bilge Lord’un boğazını ve bileklerini kesmeye çalıştığı ancak kendini öldüremeyince polise teslim olduğu öğrenildi.

35 saatin sonunda torununun kızı tarafından öldürüldüğünü öğrenen dede Tahir Lord fenalaşıp hastaneye kaldırıldı. Torununun ölümü ve kızının evlat katili olmasına dayanamayan dede Tahir Lord kalp krizi geçirdi, kaldırıldığı Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve o da torunu gibi hayatını kaybetti.

Çocuğunun, eşi tarafından öldürüldüğünü öğrenen Polis Memuru Ercan Kunduracı’nın, haberi aldıktan sonra sinir krizi geçirdiği ve silahı ile olay yerine gitmek üzere yola çıktığı öğrenildi. Bu ihbarı alan polis ekipleri olay yerinde olağanüstü güvenlik önlemleri alırken acılı babanın olay yerine gitmediği ve bir süre ondan haber alınamadığı öğrenildi. Acı ile kendi kendine zarar verebileceğini düşünen meslektaşları tarafından aranan acılı baba daha sonra Tatlısu’da bulundu.

7 yaşındaki oğlu Ercan Kaya Kunduracı’yı çok sayıda bıçak darbesi ile öldüren, öldürdükten sonra da oğlunun cesedi ile 35 saat geçiren ve bu cinayetle babası Tahir Lord’un ölümüne neden olan anne Bilge Lord’un bugün mahkemeye çıkarıldı.

Kunduracı’nın yoğun güvenlik önlemleri altında getirildiği mahkemede göz altındaki morluklar dikkat çekti.

Polise suçunu itiraf eden Kunduracı, mahkemede bir beyanda bulunmadı.

Kunduracı’nın tahammüden adam öldürmek suçu ile ilgili soruşturmasının devam edeceği bildirilirken, mahkeme 3 gün tutukluluk verdi…

Öldürülen 7 yaşındaki Ercan Kaya Kunduracı’ya bugün otopsi yapılması bekleniyor.

Dikkatinizi Çekebilir: